Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Cilvēktiesības

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Resursu centrs cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem "ZELDA""
  • Projekts: ES gribu būt starp JUMS
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 94 864.60
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Ieva Leimane-Veldmeijere, e-pasts: zelda@zelda.org.lv, tel. 67442828

Projekta mērķis ir nodrošināt vienlīdzīgu pieeju tiesību aizsardzības līdzekļiem personām ar garīga rakstura traucējumiem, mazinot sabiedrības aizspriedumus un uzlabojot iespējas iekļauties vietējā kopienā.

Projekta mērķis tiks sasniegts:

1) Nodrošinot bezmaksas juridisko palīdzību vismaz 160 personām ar garīga rakstura traucējumiem (turpmāk - personām ar GRT) un 80 tuviniekiem vai dažādu institūciju/dienestu pārstāvjiem, kā arī sniedzot atbalstu stratēģiskās tiesvedības prāvās. Juridisko konsultāciju analīze dos iespēju sagatavot ziņojumu par galvenajām problēmām, ar ko Latvijā saskaras personas ar GRT.

2) Sagatavojot rokasgrāmatu tiesību aizsardzības sistēmas darbiniekiem par saprātīgiem pielāgojumiem personām ar GRT, tādējādi nodrošinot efektīvu tiesību aizsardzības mehānismu, t.sk. tiesas, pieejamību.

3) Veicot pētījumu par personu ar GRT iekļaušanos vietējā kopienā, uzsākot patstāvīgu dzīvi pēc iziešanas no ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas.

4) Izstrādājot un aprobējot mācību programmu vismaz 60 vispārējo pakalpojumu sniedzēju izpratnes un zināšanu pilnveidei par darbu ar personām ar GRT, mobilizējot vietējo kopienu pašvaldībā dzīvojošo personu ar GRT atbalstam.

Projekta rezultātā aktivitātēs iesaistītās personas ar GRT un viņu tuvinieki būs informētāki par savu tiesību aizsardzības iespējām, kā arī pilnveidojuši savas spējas pārstāvēt sevi un aizsargāt savas intereses. Tādējādi tiks attīstītas gan personu ar GRT pašnoteikšanās spējas, gan veicināta līdzdalība sabiedrības dzīvē. Pilnveidojot vispārējo pakalpojumu sniedzēju, kā arī tiesību aizsardzības sistēmas darbinieku izpratni un zināšanas par darbu ar pilngadīgām personām ar GRT, tiks nodrošināta kvalitatīva pakalpojumu pieejamība, t.sk. pieeja tiesai, un novērsta iespējama diskriminācija un citi cilvēktiesību pārkāpumi.

 

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.