Jautājumi un atbildes
Lai uzdotu savu jautājumu vai saņemtu individuālas konsultācijas, aicinām sazināties ar Aktīvo iedzīvotāju fonda reģionālajiem koordinatoriem – konsultantiem.
Tikai Latvijas Republikā reģistrētas biedrības un nodibinājumi, kuri ir uzskatāmi par pilsoniskās sabiedrības organizāciju – darbība ir vērsta uz sabiedrības labklājības celšanu, risinot vai nu pašas sabiedrības (tās grupas) identificētas problēmas vai sniedzot savu ieguldījumu valstisku mērķu sasniegšanā, un kura:
-
- ir neatkarīga no publiskās pārvaldes, politiskām partijām, reliģiskām organizācijām, komerciālām organizācijām un to ietekmes (t.sk. biedru vidū un pārvaldes institūcijās pēc īpatsvara vai darbības ietekmes uzskaitīto organizāciju vai to oficiālo pārstāvju ir mazākumā),
- pēc savas būtības/rakstura/darbības nevar tikt pielīdzināta politiskām partijām, reliģiskām organizācijām, arodbiedrībām, darba devēju organizācijām vai kooperatīvām sabiedrībām,
- neīsteno savu biedru vai dibinātāju profesionālās, komerciālās vai tiešās ekonomiskās intereses un to biedriem/dibinātājiem nav komerciālas ieinteresētības organizācijas darba rezultātā.
Saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, arodbiedrības, darba devēju organizācijas, reliģiskas organizācijas, politiskas partijas, kooperatīvas sabiedrības nav uzskatāmas par biedrībām un nodibinājumiem.
Nē, tas nav atļauts.
Jā, var būt.
Taču pastāv iespēja, ka liela nodokļu parāda gadījumā, ņemot vērā arī kontekstu, kāpēc parāds ir izveidojis, projektam Aktīvo iedzīvotāju fonda padome var tomēr nepiešķirt finansējumu, balstoties uz faktu, ka projekta iesniedzējs neatbilst Aktīvo iedzīvotāju fonda darbības principiem un vērtībām (skatīt skaidrojumu zemāk).
Finansējums ir pieejamās 4 programmās - katrā no tām ir savi projektu konkursi un projektu veidi. Aicinām iepazīties ar katras programmas aprakstu, mērķi un atbalstāmo aktivitāšu darbības virzieniem.
- Programma „Demokrātijas kultūra”
- Programma „Cilvēktiesības”
- Programma „Ilgtspēja un kapcitāte”
- Programma „Divpusējā un reģionālā sadarbība”
Detalizētāka informācija gaidāma konkursu nolikumos.
Nē. Gada pārskati, informācija par pārvaldes un izpildinstitūcijas pārstāvjiem, kā arī informācija par biedru uzņemšanas procedūru organizācijai ir jāievieto organizācijas mājaslapā vai citā publiski pieejamā resursā, kurā ir atrodama informācija par organizāciju.
Nē. Ja projektu saturiski varat īstenot bez partneru iesaistes, projektā partnerus var arī neiesaistīt. Iesaistot partnerus no donorvalstīm (Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas), projekts var saņemt papildu punktus kvalitatīvajā vērtēšanā.
Ja vēl nezināt konkrēto personu, pieteikuma veidlapas H.1. sadaļā jānorāda plānotais amats, tā iesaiste/nozīme projektā un amata izpildei nepieciešamās kompetences.
Jā.
1) organizācijas vadītājs projektu sistēmā nav apstiprinājis savu e-pastu
2) Jūs neesat projekta "galvenais lietotājs" (persona, kas izveidojusi projektu) - to varat redzēt projekta pieteikuma sadaļā "Darbības"
Ja esat novērsuši augstāk minētās problēmas, bet nevarat iesniegt pieteikumu, lūdzam sazināties ar savu AIF reģionālo koordinatoru.
Maksimālais katra dokumenta izmērs ir 100 MB. Ja dokumenta izmērs būs lielāks, projektu sistēma neļaus to augšupielādēt.
No 2020.gada maija līdz 2022. gada beigām tiks izsludināti 7 atklāti projektu konkursi. Ar konkursu grafika kopsavilkumu aicinām iepazīties šeit. Visiem projektiem un iniciatīvām būs jābūt pabeigtām līdz 2024.gada 30.aprīlim.
Neierobežotu skaitu jebkurā projektu konkursā.
Neierobežots skaits. Bet ņemiet vērā, ka vienai organizācijai faktiski piešķiramā finansu summa visos Aktīvo iedzīvotāju fonda konkursos, kopā ņemot, nevarēs būt lielāka par 138 000 eiro (izņemot Kampaņas projektu konkursos saņemto atbalstu)!
Neierobežotu skaitu projektu ar vienu izņēmumu – viena organizācija vienlaicīgi var īstenot tikai vienu Rīcības projektu!
Plānojot projektu pieteikumu skaitu, ņemiet vērā, ka vienai organizācijai faktiski piešķiramā finansu summa visos Aktīvo iedzīvotāju fonda konkursos, kopā ņemot, nevarēs būt lielāka par 138 000 eiro (izņemot Kampaņas projektu konkursos saņemto atbalstu)!
Visās valstīs Aktīvo iedzīvotāju fondu administrē NVO apvienības – šis ir donorvalstu nosacījums, lai nodrošinātu pilsoniskās sabiedrības aktivitāšu neatkarību no valsts pārvaldes un biznesa sektora ietekmes. 2018.gadā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu birojs rīkoja atklātu konkursu uz Aktīvo iedzīvotāju fonda administratora lomu Latvijā - NVO apvienība pieteicās un konkursā uzvarēja.
Jā. Apzinoties lēmumu pieņemšanas caurskatāmības un neatkarības nozīmi AIF darbā un interešu konflikta risku attiecībā uz saviem biedriem, visas sešas NVO apvienības organizācijas ir vienojušās ar saviem biedriem un padomēm par to neiejaukšanos AIF darbā un lēmumu pieņemšanā, respektējot AIF darba un lēmumu neatkarību. Vairāk lasi šeit.
Aicinām sazināties ar Aktīvo iedzīvotāju fonda reģionālajiem koordinatoriem – konsultantiem.