Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

AIMC gatavi jauniem izaicinājumiem un aicina pilnveidot tehnoloģiskās zināšanas

03.10.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Attīstības un inovāciju mācību centra kapacitātes celšana
AIMC gatavi jauniem izaicinājumiem un aicina pilnveidot tehnoloģiskās zināšanas

Šī gada septembrī noslēdzās biedrības "Attīstības un inovāciju mācību centrs" (AIMC) īstenotais Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu 2014.-2021. gadam programmas "Aktīvo iedzīvotāju fonds" projekts "Attīstības un inovāciju mācību centra kapacitātes celšana". Projekta mērķis bija stiprināt AIMC kapacitāti, uzlabojot tā pārvaldības procesus un finanšu ilgtspēju.

Projekts iesākās 2022. gada jūlijā ar attīstības stratēģijas 2023.-2027. gadam un rīcības plāna resursu piesaistei 2023. un 2024. gadam sagatavošanu. Stratēģiju un plānu izstrādi konsultēja norvēģu partnera bezpeļnas organizācijas Norsensus Mediaforum eksperts Vedats Sevincers, bet kā mentori attīstības dokumentu sagatavošanā un īstenošanā piedalījās Kristīne Tjarve un Jānis Edgars Paulovičs.

Pateicoties projektam, AIMC ieguva arī jaunu divvalodīgu mājaslapu, kurā pieejama informācija par biedrības valdi, projektiem, kā arī ir iespēja lejuplādēt iesniegumu, lai kļūtu par biedru. Projekta vadītāja Ieva Vītoliņa norāda: “Tagad mūsu pakalpojumiem ir izveidota speciāla mājas lapas sadaļa. Aicinām iepazīties, izvēlēties un pieteikties uz animācijas, LEGO robotikas, digitālo prasmu vai kādu citu darbnīcu, iepriekš saskaņojot jums vēlamo laiku. AIMC ir sabiedriskā labuma organizācija, un biedrības mājas lapā ir arī aicinājums ikvienam atbalstīt biedrību, ziedojot finansiālos līdzekļus, tehnoloģijas, vai ieguldot brīvprātīgo darbu.”

Neatlaidīgi meklējot papildus resursus sabiedrības izglītošanā par tehnoloģijām un nacionālās identitātes stiprināšanā, esam piesaistījuši projektu finansējumu gan no Ogres novada pašvaldības, Sabiedrība integrācijas fonda, kā arī papildus projektu finansējumam esam ieguvuši finansiālo atbalstu no AS “Latvenergo”, Rēzeknes novada pašvaldības, Limbažu novada pašvaldības, Igaunijas uzņēmuma “Fermi Energia” u.c. Bērnus nometnēs ar saldumiem atbalstījis uzņēmums “Fazer Latvija”, bet sinhronā tulkojuma izmaksas starptautiskiem pasākumiem sedzis ASV sabiedriskā organizācija “Generation Atomic”. Ar projektu un piesaistītā finansējuma palīdzību esam papildinājuši mūsu tehnoloģisko bāzi – LEGO robotus.

Jāuzsver, ka projekta īstenošanas laikā esam stiprinājuši arī cilvēkresursus, izveidojot daudzpusīgu ekspertu kodolu. Māksliniece animatore Dace Liepa pilnveido gan bērnu un jauniešu, gan pedagogu prasmes un zināšanas par animāciju kā izteiksmes līdzekli, kas noder savu domu paušanai un mākslas un kultūras mācību priekšmetus padara aizraujošākus. LEGO robotikas nodarbību vadīja Nora Meire rūpējas par to, lai bērni apgūtu pirmās prasmes inženierzinātnē, konsturējot un programmējot LEGO robotus. Valdis Vītoliņš – konferences “Kodolenerģija Latvijai” iniciators kopā ar citiem kodolenerģijas entuazistiem par tradīciju ir izveidojis starptautisku ekspertu tikšanos, lai sabiedrībai Latvijā skaidrotu kodoleneģijas nozīmīgumu atjaunīgas un neatkarīgas enerģijas ieguvē. Bet Ilze Atardo – Itālijā dzīvojošā latviete prasmīgi stiprina diasporas bērnu un jauniešu piederības sajūtu Latvijai vasaras nometnēs “Daugavas stāsti”, kurā satiekas latvieši no dažādām Eiropas valstīm.

Biedriem ir pievienojušies arī jaunieši - Ada Paula Vītoliņa un Andris Sarksņa, kas bija mācību vizītē pie norvēģu partnera Norsensus Mediaforum un kopā ar norvēģu digitālo mediju ekspertu Tristanu Troju Rasaju apguva programmatūru TikTok filtru un efektu veidošanā. Mācību vizīte notika  divpusējās sadarbības iniciatīvas “Mācību vizīte AIMC esošo pakalpojumu uzlabošanai vai jaunu izstrādei” ietvaros. Tagad esam gatavi nākotnē mācīt jauniešus vai organizācijas un uzņēmumus, kas vēlas izmantot Tik Tok platformu saziņai, par to, kā iekļaut logotipus vai citu vizuālu informāciju Tik Tok videoziņā.

Vērtīgs resurs ir brīvprātīgais darbs. Tas palīdzēja tapt kvalitatīvākiem mūsu pasākumiem – nometnēm, darbnīcām, konferencei. Šeit noteikti jāpiemin starptautiskie kodolenerģijas eksperti, kas piekrita dalīties ar savu pieredzi konferencē - Emergy Reactor līdzdibinātāja Ziona Laitsa no Apvienotās Karalistes, Somijas Olkiluoto kodolstacijās pārstāvis Juha Poikola, dr. kodolfizikā Agris Auce u.c. Savukārt būtisku ieguldījumu dabnīcu un nometņu organizēšanā deva jaunieši, kas palīdzēja sagatavot nodarbības, asistēja pedagogiem nodarbību laikā vai pat patstāvīgi vadīja nodarbības.

Projekta vadītāja I. Vītoliņa uzsver: "Mums rūp, lai ārpus Latvijas dzīvojošie bērni un jaunieši iepazītu savu vecāku zemi un būtu stipri savā nacionālajā pašapziņā. Mums ir svarīgi, lai mūsu apkārtnē esošie bērni, jaunieši un arī pieaugušie tehnoloģijas spētu izmantot pilnvērtīgi gan mācībām, gan darbam, gan atpūtas brīžiem. Lai tehnoloģijas  uzlabo mūsu ikdienu! Esam atvērti un gaidīsim vēl citus jaunus biedrus, kuriem ir ne tikai idejas saistībā ar STEAM un nacionālas identitātes stiprināšanu, bet kuri arī vēlas paši šīs idejas īstenot.  Mēs esam gatavi darboties kopā!"

 

Sagatavoja: projekta vadītāja, AIMC valdes priekšsēdētāja Ieva Vītoliņa

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.