AIF projektu noslēdz ar darāmo darbu sarakstu Bauskas vecpilsētas attīstībai un sadarbības veidošanai ar pašvaldību
Pateicoties aktivitātēm, lektoriem, publikācijām, projekta laikā biedrībā ir iesaistījušies jauni biedri, esošie biedri ir pārvarējuši rutīnu un iedvesmojušies. Biedriem aktīvi līdzdarbojoties, izstrādāts skaidrs rīcības plāns, sadalītas atbildības jomas jauniem darbiem. Ir pārvēlēta valde. Tās locekļu skaits ir paplašināts no 3 uz 7.
Video "Sirds vecpilsētai" - ir radījis atpazīstamību un sasniedzis vairāk kā 14 tūkstoši lielu auditoriju, kas līdz šim biedrībai nebija izdevies. Caur šo video ir izdevies piesaistīt iedzīvotājus, kas sāk sekot biedrības Facebook lapai, un, lai arī virtuāli, tomēr iesaistās (like, share) un uzzin par pilsoniskajām aktivitātēm, seko līdzi idejām, darbiem, kas tiek realizēti ar pilsoniski aktīvu un atbildīgu iedzīvotāju gribu.
Projekta laikā izstrādāts biedrības logo, pilnveidota mājas lapa un izstrādātas vizuālās identitātes vadlīnijas.
Tāpat arī biedrība veica Bauskas novada iedzīvotāju aptauju, izstrādājot un izplatot anketu. Aptaujā iedzīvotāji pauduši vēlmi pēc jaunas kultūrvietas veidošanas Bauskas vecpilsētā, arī plašāk biedrības aktivitāti celt sociālajos tīklos. Aptaujā secināms, ka iedzīvotāji novērtē Bauskas vecpilsētas attīstību. Iedzīvotāju aptaujā kā biedrības vērtīgākie pasākumi minēti Pagalmu svētki un Putras godēšana, Bauskas Svētā Gara baznīcas dārza un pagalma labiekārtošana, vecpilsētas ēku izpēte, dalība "Lielajā talkā", konkurss “Ziemassvētku rota”, atbalsta akcija „Ziedošie balkoni Bauskas vecpilsētā”, iniciatīva platformā manabalss.lv “Apvedceļu Bauskai" jeb tie pasākumi, kas tieši vērsti uz palīdzību iedzīvotājiem un veido sakārtotāku vecpilsētu.
Papildus anketām tika veiktas padziļinātas intervijas ar Bauskas vecpilsētas ilggadējiem iedzīvotājiem, organizēta darbnīca "Ideju fitness biedrības darbības pilnveidošanai", lai apzinātu pēc iespējas atšķirīgus viedokļus, kas bija palīdzoši rīcības plāna izstrādē.
Projekta komanda norāda: “Projekta laikā ir izdevies izveidot nevalstisko organizāciju kodolu (kas līdz šim Bauskā nebija izdevies), kas strādā kopā un veido aktīvo iedzīvotāju centru vecpilsētā.
Mūsuprāt, svarīgi - biedrība palēnām pārtop par NVO, kas gatava uzņemties līderības un finansiālu atbildību virzīt procesus pilsoniskai aktivitātei. Biedrības stratēģiskie mērķi vairs neaprobežojas ar atsevišķu projektu realizēšanu, projekti ir līdzeklis stratēģisko mērķu sasniegšanai.
Biedrības uzdevums nav strādāt brīvprātīgo darbu no projekta uz projektu un stādīt puķes, bet tās uzdevums ir ar puķu stādīšanas palīdzību parādīt un iemācīt, kā sabiedrībai pašai uzņemties atbildību.
Ir jārealizē iedzīvotāju iniciatīvas, kas stiprina pašapziņu, spēju pieņemt lēmumus, mainīt, uzlabot savu dzīves kvalitāti, un tam nav nepieciešami milzīgi finanšu līdzekļi vai juridiskās zināšanas. Galvenais noticēt sev un saprast, ka, katrs mēs darot, varam ko mainīt, no sava pagalma līdz pašvaldības un Saeimas vēlēšanām.”
Projekta koordinatore Egija Stapkēviča projektam noslēdzoties piebilst: “Projekts sniedzis tiešu ieguldījumu Kopienas centra izveidošanā Bauskā. Kopienas centrs ir plānots kā atvērta telpa iedzīvotāju iniciatīvām. Kopienas nama aktivitātes sekmēs spēcīgāku, noturīgāku un uz sadarbību un līdzdalību vērstu, iekļaujošu kopienu. Būs samazināts potenciāli vai esošu nelabvēlīgo sociālo grupu neaizsargātība, radot pieeju kopīgām aktivitātēm kopienā, tos iesaistot un integrējot. Mazināta sociālā spriedze un depresija sabiedrībā, uzlabojot socializēšanās iespējas dažāda vecuma un vajadzību iedzīvotājiem, kā arī uzlabojot pilsētā dzīvojošo cilvēku dzīves apstākļus.”