BSF aicina uz starptautisku tiešsaistes konferenci “Tehniskie palīglīdzekļi bērniem – izaicinājumi un iespējas"
Konferences mērķis ir ne tikai sniegt aktuālāko informāciju par nozares izaicinājumiem, tendencēm un labo praksi, bet arī aicināt lēmumpieņēmējus apzināties bērnu ar kustību traucējumiem tehnisko palīglīdzekļu nozīmi viņu dzīves kvalitātes veidošanā un rast risinājumus esošo šķēršļu pārvarēšanā, īstenojot sistemātiskas pārmaiņas nozarē. Konferences ietvaros paredzēta arī “apaļā galda” diskusija. Diskutēsim un kopīgi meklēsim atbildes, lai uzlabotu tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanas sistēmu bērniem Latvijā.
“Teju divus gadus kopā ar valsts un nevalstiskajām organizācijām, tostarp, pacientu vecākiem esam veidojuši plānu, lai uzlabotu valsts atbalsta sistēmu bērniem ar kustību traucējumiem. Bērnu slimnīcas fonds ir tikai viena no organizācijām, kas jau daudzu gadu garumā atbalsta bērnus ar kustību traucējumiem un labi redz, ar kādiem šķēršļiem ir jāsaskaras šo bērnu ģimenēm, lai saņemtu pilnvērtīgu valsts atbalstu. Konferences ietvaros sniegsim aktuālāko informāciju par nozares izaicinājumiem, tendencēm un labo praksi, kā arī aicināsim valsts lēmumu pieņēmējus apzināties bērnu ar kustību traucējumiem tehnisko palīglīdzekļu nozīmi viņu dzīves kvalitātes veidošanā un rast risinājumus esošo šķēršļu pārvarēšanā, īstenojot sistemātiskas pārmaiņas nozarē,“ konferences mērķi skaidro Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.
Konferences programmā:
Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja ieskicēs BSF pieredzi, atbalstot bērnus ar kustību traucējumiem, kā arī secinājumus par līdz šim projektā “Es un Tu, Mēs” paveikto.
Dr. Signe Tomsone, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, prezentēs secinājumus pēc projekta ietvaros veiktajām vecāku aptaujām un pētījuma, kas atklāj galvenos tehnisko palīglīdzekļu atbalsta sistēmas trūkumus un arī sociālās problēmas, ar kurām ikdienā saskaras bērni ar kustību traucējumiem un viņu vecāki.
Dr. Alisa Rjabikova, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) sertificēta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, pastāstīs par BKUS redzējumu tehnisko palīglīdzekļu jomā.
Kärt Veliste, Igaunijas Veselības apdrošināšanas fonda Medikamentu un medicīnisko iekārtu departamenta pakalpojumu vadītāja, dalīsies Igaunijas pieredzē par ortožu piešķiršanu bērniem.
Maximilian Gläser, pediatriskās ortopēdijas un tehnisko palīglīdzekļu eksperts ar 13 gadu darba pieredzi vairākās valstīs, prezentēs Vācijas veselības aprūpes sistēmu ortožu jomā.
Egija Bidiņa, rehabilitācijas centra “Poga” fizioterapeite, stāstīs par fizioterapeita pieredzi, strādājot ar bērniem, kuri izmanto ortozes.
Karīna Pētersone, projekta “Es un Tu, Mēs” vadītāja, prezentēs projekta ietvaros izstrādāto risinājumu plānu valsts atbalsta sistēmas uzlabošanai bērniem ar kustību traucējumiem.
Savā pieredzē dalīsies arī ģimenes, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, un citi ārvalstu speciālisti tehnisko palīglīdzekļu jomā.
Apaļā galda diskusijā ar speciālistiem, vecākiem un lēmumu pieņēmējiem piedalīsies Liene Dambiņa, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Elīna Celmiņa, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka, un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis. Diskusijā kopīgi ieskicēs galvenos soļus, ko iespējams spert, lai uzlabotu tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanas sistēmu bērniem Latvijā.
Pasākumu vadīs moderatore Kristīne Garklāva.
Reģistrācija konferencei https://konference.bsf.lv
Avots: www.bsf.lv