Biedrība “Smiltenei un Latvijai”: tagad novadā esam daudz redzamāki un dzirdamāki
Biedrības “Smiltenei un Latvijai” mājvieta “Lejas Varicēni” vienmēr ir ļāvusi praktiski stāstīt un rādīt cilvēkiem, kā dzīvot ilgtspējīgāk: zaļā apkārtne ir ideāli piemērota, lai rīkotu kursus, seminārus un praktiskas darbnīcas. Tomēr - biedrībai vienmēr bija kluss sapnis, ka lielā augšstāva telpa vecajā kūtī reiz varētu pulcēt cilvēkus meistarklasēm, mazām svinībām vai citām nodarbībām - ja vien tā būtu atbilstoši iekārtota un ar stipru un izturīgu grīdu. Un reizi pa reizei to varētu izīrēt, lai gūtu papildus ienākumus un īstenotu vēl citas biedrības idejas.
Šo - daudzus gadus loloto sapni - mēs beidzot varējām īstenot, pateicoties Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektam “Aktīvi, zinoši un atpazīstami Smiltenes novadā”. Pavasarī rīkojām talku, lai grīdu ieklātu, vasarā slīpējam, gruntējām un lakojām, un jau vasaras beigās atklājām to ar “Jaunās grīdas balli”! Bet, jāatzīst, ka grīda nebija vienīgā lieta, kuru mums deva AIF projekts.
Projekta gaitā mēs vēlējamies vairāk izprast savu organizāciju, ar to aktīvāk iepazīstināt Smiltenes novada iedzīvotājus. Sapratām, ka daudzi mūsu pasākumu apmeklētāji nemaz nezina, kurš tos rīko. Mēs pieaicinājām arī brīnišķīgus ekspertus, kas mums pastāstīja, kā labāk piesaistīt ziedojumus, biedrus un brīvprātīgos, kā veidot publicitāti, biedrības tēlu un kā spēcināt biedrības iekšējo komunikāciju un sadarbību, esot vēl jaudīgākiem un drošākiem.
Rezultātā izveidojām trīs lielus dokumentus - biedrības vadības, komunikācijas un ziedojumu piesaistes stratēģijas. To izstrādē ieliktais darbs ir viennozīmīgi atmaksājies, jo biedrībai pievienojās jauni biedri, mājas lapas publicitāte un informācija par biedrības darbu ir krietni augusi un Facebook sekotāju skaits palielinājies teju par 500 cilvēkiem. Šo apjomīgo dokumentu izstrādes process nesis daudzas atziņas un pārmaiņas. Piemēram, ir sagatavoti ziedojumu piesaistes materiāli. Apzinātas biedrības stiprās un vājās puses. Gūtās zināšanas uzreiz arī izmēģinātas un pielietotas Marikas Svīķes kultūrvietas ziedojumu vākšanas kampaņā un koncertos. Un mums bija patiesi liels prieks, ka varējām dalīties iegūtajā pieredzē ar citām Smiltenes novada organizācijām “NVO tējas pēcpusdienā”. Mēs uzskatām, ka “sveci nevajag turēt zem pūra” un esam gatavi satikties arī ar biedrībām no citiem novadiem!
Projekta laikā esam pārliecinājušies, cik svarīgi ir runāt un tikties gan ar biedriem, gan atbalstītājiem. Tādēļ arī pēc AIF projekta beigām esam ieplānojuši tikšanos biedriem reizi divos mēnešos un vairākus lielos pasākumus, kuros plānojam tikties ar saviem atbalstītājiem. AIF projekta laikā par ieviestu tradīciju jau kļuvis atskats iepriekšējā mēneša padarītājos un arī turpmākajos plānos. Tas palīdz gan pašiem vairāk novērtēt savu darbu, gan to redzēt un parādīt arī mūsu ziedotājiem.
Kā izteicās biedrības “Vilkmuiža 2011” pārstāve L. Karlsone: “Jūs šī projekta laika esat kļuvuši redzami un dzirdami. Un ne jau tāpēc, ka darītu vairāk nekā pirms tam, bet tādēļ, ka vairāk par to runājat un lepojaties ar paveikto!“ Ceram, ka tā arī turpināsies, jo šajā laikā esam sasnieguši daudz dzirdīgu ausu un redzīgu acu, sastapuši cilvēkus, kas vēlas nākotnē piedalīties mūsu rīkotajos pasākumos un palīdzēt tos organizēt. Tostarp arī lieliskus ekspertus un biedrības, ar kurām veidot nākotnes projektus.
Paldies Aktīvo iedzīvotāju fondam par mums doto iespēju izvērtēt savu darbu un padarīt to labāku! Jo – vēl aktīvāki, zinošāki un atpazīstamāki Smiltenes novadā - mēs varēsim darīt vēl daudz vairāk laba !
Sagatavoja: Aija Kramiņa, biedrība “Smiltenei un Latvijai”